30 вересня напередодні Міжнародного дня музики відзначив свій 30-річний ювілей камерний ансамбль викладачів струнно-смичкового відділу.
30 років – здавалося б небагато, але насправді це довгий шлях, який був сповнений репетиціями і виступами, хвилюваннями і надіями, усмішками та оплесками.
А розпочиналось все у далеких шестидесятих. У першому складі колективу грали: Ольга Краковська, Владислава Клібанова, Людмила Конєва, Сергій Піндюра, Юрій Борецький, Борис Колесник та Роман Теленко. Маємо лише кілька архівних згадок та фото виступів цього колективу.
У 90-тих роках відбулось відродження та оновлення колективу, він розпочинає своє повноцінне насичене творче життя, адже у школу приходить молоде покоління скрипалів: Тетяна Данічкіна, Галина Макарова, Марія Корницька, Марія Борецька, Рома Загричук, Євгенія Коріньовська та Лілія Даниленко. 1992 рік рахуємо за початок творчого шляху колективу. Ансамбль стає постійним учасником концертів школи та міста.
Роки летять. Викладацький склад відділу струнно-смичкових інструментів поповнюється молодими, креативними, талановитими музикантами, які прагнуть творити, виступати, запалювати серця музикою. Відтак, в ансамблі починають грати нові артисти: Оксана Дунець, Наталя Плахцінська, Тетяна Черняк, Ірина Попик, Тетяна Вольвін, Оксана Щирба та Оксана Попик.
Концертмейстером ансамблю впродовж довгих років була Софія Кушнір. У двохтисячних роках керівником ансамблю стала викладач школи, а також викладач Тернопільського музичного училища (зараз фахового коледжу) ім. С. Крушельницької – Ірина Воробель.
Впродовж довгих років ансамбль представляв школу на щорічних Обласних оглядах колективів та завжди отримував найвищу відзнаку.
Концертмейстерську естафету від Софії Кушнір підхоплює Світлана Петришин, яка впродовж двох років прикрашає ансамбль струнно-смичкових інструментів звуком фортеп’яно.
30-річча колективу припало на Міжнародний день музики. Музика для кожного з нас стала невід’ємною частиною життя, вона об’єднала всіх у велику музичну родину і є символом затишку і миру. Нажаль, вперше за довгу історію школа зустріла це свято у дні війни, тому концерт розпочато з вшанування всіх захисників України «Молитвою» М. Гайворонського.
Далі колектив подарував слухачам безліч світлих і позитивних емоцій: у виконанні ансамблю прозвучали твори зарубіжних композиторів, обробки українських пісень та відомі твори українських композиторів. З привітальними номерами також виступило джазове тріо викладачів у складі: Сергія Карп’юка, Сергія Лещишина та Володимира Костика, а дует Зенона і Оксани Бачинських виконали патріотичну композицію «Я України син».
Ну і звісно який же ювілей без привітань!
Колектив привітав концертмейстера ансамблю Софію Кушнір та керівника ансамблю Ірину Воробель за довгий шлях, наполегливу працю та творчість, які вони подарували колективу!
З привітальним словом виступила директор школи Ніна Яворська. Вона зазаначила, що ансамбль викладачів завжди дарує слухачам найвищу цінність: можливість доторкнутися до прекрасного та збагатити свій духовний світ. Голова профкому Наталія Губяк влучно підмітила, що колектив завжди у своїх виступах віддає музиці частинку своєї душі та тепло своїх сердець.
Висловлюємо велику подяку усім за організацію ювілейного концерту! Організітор і модератор Наталя Плахцінська, автор сценарію і ведуча Олена Плахцінська, організатор Наталія Губ’як, звукорежисер Олександр Дровалюк, робота за проектором Маргарита Музичка.
Отож ми хочемо побажати нашим ювілярам довгого, плідного, творчого музичного шляху! Ми віримо, що наша українська земля буде вільна, а Україна процвітаючою сильною і незалежною!





















