ФОРТЕПІАННИЙ ВІДДІЛ

Завершився непростий навчальний рік, який був сповнений тривогами, переживаннями. Попри все, наші учні та викладачі працювали на повну силу. Вони допомагали військовим, підтримували дорослих та дітей, які приїхали з міст Сходу, Півночі, Центу України. Післясмак цієї роботи виливається приємними спогадами.
Так, викладачка фортепіанного відділу – Марта Сікало вирішила дати ряд концертів зі своїм випускником Яремою Парносовим.
Спершу, 3 червня, – це був онлайн формат на платформі zoom, для однокласників Яреми, їх батьків, вчителів, адже довгий час не було зустрічей офлайн у школі. На лекції-концерті “Від класики до джазу” викладачем та учнем виконувались твори зарубіжних та українських композиторів.
13 червня о 13.00 цей захід був проведений у концертному залі школи у рамках школи молодого викладача.
16 червня Марта Юріївна разом з Яремою завітали в дитячу обласну бібліотеку. “Справжню естетичну насолоду принесла юним відвідувачам бібліотеки арт-терапія музикою, – написали на своїй сторінці працівники бібліотеки. – Ми релаксували під музичні твори відомих українських та зарубіжних композитрів у виконанні Марти Сікало та Яреми Парносова – викладачки та випускника ТМШ #1 ім. В. Барвінського.”
Бажаємо всім нашим учням та викладачам гарно відпочити, набратись сил, щоб будувати сильну, квітучу, культурну і вільну Україну… своєю працею творити ПЕРЕМОГУ 💙💛
На зображенні може бути: 1 особа, квітка та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні
На зображенні може бути: 12 людей, дитина, люди сидять та у приміщенні
На зображенні може бути: 8 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

ВІДДІЛ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

В Тернопільській обласній дитячій бібліотеці викладач музично-теоретичних дисциплін ТМШ №1 ім. В. Барвінського – Чайківська О. В. провела концерти 13 та 24 червня 2022 р.
Глядачі з цікавістю слухали як грають на трубі (Сагаль Назар, викл. Томин Т.), саксофоні (Коваль Назар, викл. Козуб Б.), бандурі (Романець Софія, викл. Том’як Н.), фортепіано, зокрема фортепіанні ансамблі (учні Губ’як Н., Кривої Л., Камінської В., Яворської Н.), як звучать чарівні звуки скрипки (Дзюрбель С., викл. Дунець О., Щирба О.), а також підспівували “Червону калину” разом з гітаристом Білим Василем (викл. Березюк О.).
Акомпанували учням концертмейстери – Хмарова В., Томин І., Петришин С.. А ведуча Чайківська О. В. у формі бесіди доступно і цікаво розказувала про музику та особливості інструментів.
Дякуючи майстерності викладачів та учнів ТМШ №1 ім. В. Барвінського, а також теплій родинній атмосфері працівників бібліотеки концерти відбулися на високому рівні!
Оксана Чайківська
На зображенні може бути: 5 людей, дитина, люди сидять, книга та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди грають на музичних інструментах та у приміщенні

ВІДДІЛ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

19 червня учні та викладачі ТМШ №1 ім. В. Барвінського провели благодійний концерт у лікарні, де виступили перед воїнами-захисниками, які проходять лікування і перед нашими медиками. Звучання скрипки, гітари, труби та саксофона, а також щирий спів учнів та поезія викладача Теслі Л. Я. відтворили затишну атмосферу.
Разом з ведучою та організатором викладачем музично-теоретичних дисциплін Чайківською О. В. учні та викладачі відвідали також поранених, та виконали для них пісні та музичні номери.
Для учнів і нас, викладачів, ці виступи були великим уроком мужності, що показали наші захисники. А для воїнів – це велика подяка за наші життя та творчість.
Оксана Чайківська

Розмовний клуб “Слово”

У вівторок, 28 червня, в Концертному залі нашої музичної школи відбудеться виступ новоствореного хорового колективу “Байрактар”, який складають учасники розмовного клубу “Слово”. Українці зі Сходу, Півночі та Цетру України, які вирішили вдосконалювати свою українську мову в розмовному клубі “Слово”, співатимуть патріотичні, стрілецькі, повстанські та українські народні пісні.
Тернопіль люб’язно прийняв в свої обійми людей з різних куточків України, які, рятуючись від війни, опинились у Файному. І вони відповідають взаємністю.
Запрошуємо всіх охочих!!!
Будемо співати разом.
Відсвяткуємо День Конституції гідно!!!
Все буде Україна! 💙💛
На зображенні може бути: текст

ТРАДИЦІЙНИЙ ЗАВЕРШАЛЬНИЙ АКОРД

Завершення навчального року для викладацького колективу нашої школи – це не про іспити. Вони вже позаду. Це про відпочинок на природі, про подорожі, походи, знайомство з цікавими місцями.
Через повномасштабну війну, яку розв’язала московія, таке розвантаження і релакс були вкрай необхідні. Дякуємо профкому, зокрема Наталії Губ’як, за гарну організацію поїздки на природу.
Дякуємо нашим відважним хлопцям захисникам, ЗСУ, які захищають мир і спокій, щохвилини ризикуючи своїм життям. Ми в тилу, на своєму мистецькому фронті, робимо все, що від нас залежить, щоб разом з військовими наближати перемогу.
Дякуємо Богу за той день, який допоміг відновити сили та відволіктись на мить від війни.
Все буде Україна!!!
На зображенні може бути: сувлакі та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять, дерево та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 8 людей, люди сидять, люди стоять, дерево та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять, дерево та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять, дерево та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та трава
На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять, дерево та трава
На зображенні може бути: 12 людей, люди стоять, дерево та на відкритому повітрі

Цікаві майстер-класи

Ранок 17 червня почався з приємної події – -піаністи із захопленням приймали піаніста з Києва Ігоря Рябова в стінах Тернопільської музичної школи №1 ім.В.Барвінського. З особливим творчим підходом ним був проведений майстер-клас з учнями фортепіанного відділу: Шершін Яною (ученицею 7-го класу, клас викладача-методиста, спеціаліста вищої категорії, завідуючої фортепіанним відділом Олени Плахцінської), з якою велася цікава робота над «Прелюдією» №1 тв.12 Я.Степового. З влучними рекомендаціями піаніста опрацьовувалась «Прелюдія і фуга» Мі-мажор Й.С.Баха з 1 тому ДТК, віртуозно представлена ученицею 8-го класу Йордан Соломією (клас викладача спеціаліста вищої категорії Оксани Бачинської). Завершила майстер-клас Тимофеєвич Аліна (учениця 8-го класу, клас викладача спеціаліста вищої категорії Оксани Козири) яскравою роботою над 1 частиною Сонати №1 тв.2 фа-мінор Л. ван Бетховена. Цікаво, корисно, влучно, детально та з особливим гумором – саме так завжди проходять усі майстер-класи з Ігорем Рябовим, від яких отримують задоволення і учні, і слухачі. На завершення події під гучні оплески залу Ігор Сергійович виконав в дарунок слухачам Сонату В.Косенка і вже улюблену для всіх «Токату» Ю.Шамо. Організатором цієї творчої зустрічі стала викладач фортепіанного відділу Віра Камінська, яка і виступила в ролі ведучої заходу. Усі слухачі отримали корисний досвід, неймовірні враження та вже традиційне фото з відомим музикантом.
Цього дня по обіді ще один цікавий майстер-клас був проведений для фортепіанного відділу Тернопільської музичної школи № 2 ім.М.Вербицького.
А в суботу 18 червня в концертній залі школи в затишній камерній обстановці відбувся спільний проєкт фортепіанного відділу Тернопільської музичної школи №1 ім.В.Барвінського з Факультетом мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка. Співорганізаторами його стали Олена Спольська (викладач Факультету мистецтв університету) та Віра Камінська (викладач фортепіанного відділу школи), яка і була ведучою заходу. Розпочався майстер-клас цікавою роботою над фортепіанним ансамблем. Учениці 3-го класу Катерина Ліштаба та Катерина Марущак (клас старшого викладача, спеціаліста вищої категорії Віри Камінської) представили твір М.Шмітца «Самотня танцівниця». Після цього на слухачів чекало детальне опрацювання «Балади» ре-мінор тв.10 №1 Й.Брамса, яку представила Тетяна Голояд, студентка другого курсу факультету мистецтв (клас викладача провідного фахівеця ректорату, асистента кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Олени Спольської). Завершила майстер-клас поглиблена робота над творами: Ф.Шопен Мазурка твір 17 №4 а-moll та Й.Витвицький Варіації «Українка» магістранта першого курсу факультету мистецтв Івана Боднар (клас викладача – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Ірини Гринчук). Музичним дарунком для усіх присутніх стало виконання Ігорем Рябовим творів В.Косенка – «Мазурка» та «Дві поеми-легенди» тв.12. Завершився майстер-клас уже традиційним колективним фото та невимушеним діалогом з виконавцем.
Творчі зустрічі з Ігорем Рябовим, віртуозним піаністом, педагогом, науковцем, доцентом кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Національної музичної академії ім.П.Чайковського, в Тернопільській музичній школі №1 ім.В.Барвінського відбуваються не вперше. Починаючи з 2017 року, фортепіанний відділ школи активно цікавиться творчою діяльністю музиканта, відвідує його сольні концерти, онлайн семінари, вебінари, лекції-практикуми, музичні марафони та майстер-класи. Адже усі заходи, проведені ним, сповнені тонкого гумору, позитиву, влучних порад, конкретних рекомендацій, щирості та доброзичливості
Автор допису – Віра Камінська
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 13 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 12 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
Немає опису світлини.

Творча зустріч з Ігорем Рябовим

      Цікавими мистецькими подіями для поціновувачів фортепіанної музики відзначився минулий тиждень. В четвер, 16 червня тернополяни та гості міста мали можливість відвідати чудовий благодійний концерт на підтримку ЗСУ в залі Тернопільської обласної філармонії. Твори Віктора Косенка прозвучали у віртуозному виконанні талановитого піаніста, гостя зі столиці – Ігоря Рябова. Кожен твір супроводжувався влучними доповненнями музиканта, а завершувався гучними оплесками та вигуками «браво». Зі сцени прозвучали «Три п’єси» тв.9, «Дві поеми-легенди» тв.12, Соната №2 тв.14 (в 3х частинах), Алеманда, Куранта, Сарабанда, Менует, Гавот та Пасакалія з циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» тв.19. На звершення концерту (так би мовити, на «біс») під бурхливі оплески слухачів ефектно прозвучали «Прелюдія» В.Косенка та «Токата» сучасного композитора Ю.Шамо.
Концертна програма складалася із творів різних періодів творчості Віктора Косенка. Будучи блискучим піаністом, композитор надзвичайно тонко відчував усі грані звукової палітри інструменту, це дозволило йому створити точні та надзвичайно насичені акустичні образи. Своєю вмілою грою Ігор Рябов зумів передати всю ліричність та яскравість творів цього запізнілого українського романтика.
Ігор Сергійович Рябов –доцент кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Національної музичної академії ім.П.Чайковського, доктор філософії, нащадок відомої в мистецьких колах родини, талановитий педагог, виконавець, науковець, автор численних методичних розробок, рекомендацій, статей, дописів, семінарів, вебінарів, лекцій, практикумів та музичних марафонів.
Колектив Тернопільської музичної школи №1 ім.В.Барвінського, захоплено обговорюючи концерт, з нетерпінням очікує нових творчих зустрічей з Ігорем Рябовим, лекцій та майстер-класів, які у нього завжди сповнені цікавих історій, тонкого гумору та безмежної щирості.
Автор допису – Віра Камінська
На зображенні може бути: 1 особа, у приміщенні та текст «11 PETROF»
На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа, сидить та текстНа зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні

ЖИТИ, ЛЮБИТИ, ПЕРЕМАГАТИ!

ЖИТИ, ЛЮБИТИ, ПЕРЕМАГАТИ! – під таким гаслом 10 червня відбувся концерт учениці 7 класу фортепіанного відділу, Шершін Яни.
Звучали твори Й.С.Баха, Й.Гайдна, Я.Степового, Ф.Ліста.
Викладач, Олена Плахцінська, розповіла цікаві факти про цих композиторів, які доводять прямий чи опосередкований зв’язок їх життя і творчості з Україною.
І, якщо під час війни наші дорослі діти попри стрес, тривоги, переховування в укриттях, сідають за інструмент, вчать твори, вдосконалюють свою майстерність, художні сприйняття; долають різноманітні труднощі, перемагають свої власні страхи і комплекси, – таку країну не здолати. ПЕРЕМОЖЕМО!!! 💙💛
Бажаємо Яні зростати професійно і творчо, йти вперед і перемагати!!!
Тримаємо мистецький фронт! 🎶🇺🇦
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, квітка та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 13 людей, люди стоять та у приміщенні

Сольний речиталь двох випускників: Тимофеєвич Аліни та Козири Остапа

7 червня у школі пройшов Сольний речиталь двох випускників: Тимофеєвич Аліни (викл. Оксана Козира – фортепіано) та Козири Остапа (викл. Заслужений діяч мистецтв Олександр Татарінцев – скрипка).
Обидвоє є лауреатами чисельних Обласних, Всеукраїнський та Міжнародних конкурсів. Неодноразово виступали у концертах школи та міста та цьогоріч стали стипендіатами Тернопільської міської Ради в галузі мистецтва.
У програмі концерту слухачі могли насолодитися творами Й. С. Баха, Л. ван Бетховена, Карла Черні та Василя Барвінського у виконанні Тимофеєвич Аліни та А. В’єтана, Й. Вільяма та Г. Венявського у виконанні Козири Остапа. Акомпанувала Остапові на сцені його мама – Оксана Козира.
Велика подяка викладачам наших талановитих випускників, які вклали у них усі свої знання, вміння та душу – Оксані Козирі та Олександру Татарінцеву.
А нашим випускникам бажаємо багато нових сцен та виступів і обов’язково – мирного неба!
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, люди грають на музичних інструментах та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
Немає опису світлини.
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

Струнно – смичковий відділ

Третього червня відбувся підсумковий концерт класу старшого викладача відділу струнно-смичкових інструментів Коріньовської Євгенії Омелянівни.
У цей складний час усі учні із особливим натхненням виходили на сцену. Окрім сольних номерів у концерті звучали і дуети: Жовтюк Марія і Ісаєва Вероніка виконали танець «Ча-ча-ча», Козак Зоряна і Джерж Софія «Сумний вальс» О. Гоноболіна. Цікавими були дует Яснюк Христини із флейтистом Тимофеєвич Віталієм, які виконали музику до кінофільму «Чорний Орфей» та Печенюк Соломії з викл. ударних інструментів Віктором Матвіїшиним. Кульмінацією концерту став дует Яснюк Христини і Печенюк Соломії у виконанні яких прозвучали концерт Антоніо Вівальді ре мінор та Фантазія на теми пісень Володимира Івасюка.
Супроводжували цей чудовий концерт концертмейстери Вікторія Хмарова і Надія Наконечна.
Бажаємо Євгенії Омелянівні та усім її учням мирного неба і ще багато, багато таких незабутніх концертів
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа, грає на музичному інструменті та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа, грає на музичному інструменті та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та у приміщенні