Відділ народних інструментів було відкрито з часу заснування школи. Це клас акордеона, бандури, гітари, мандоліни. Згодом було відкрито клас баяна, домри, цимбалів, сопілки.
Першими викладачами відділу були: Каравацький І. Т., Костенко І. Ф., Чорненький Й. М., Сасовер З. Г., Кронда У. Л., Кобельник Ю. Д., Медведєва Н. П., Меленчук Я. М., Шиманська Г. І. З 1965 р. відділ поповнюється молодими викладачами: Попенко С. В., Россоха Н. О., Ящишин Я. І., Рудакевич М. І., Гриб А. І., Ромашкіна Г. І., Тарасенко Л. А., Сасовер Г. З. Згодом викладачами: Брухаль Г. М., Кміть Н. Д., Чорнобай О. С., Максимів В. М., Юхно І. М., Залюбовська Н. І., Галішевський А. В., Дровалюк О. В., Дмитришин Г. М., Семчишин Н. М., Том’як Н. В., Кондира С. І., Кулик Н. М. Пішли з життя викладачі: Каравацький І. Т., Костенко І. Ф., Чорненький Й. М., Кобельник Ю. Р., Меленчук Р. М., Кронда І. Я., Івасів Б.І.
На заслуженому відпочинку ветерани відділу: Шиманська Г. І., Медведєва Н. П., Рудакевич М. І., Залюбовська Н. І., Юхно І. М., Ромашкіна, Г. І.
Нині на відділі працює 14 викладачів: Попенко С. В., Кміть Н. Д., Семчишин Н. М. (директор школи), Том’як Н. В., Дровалюк О. В., Галішевський А. В., Брухаль Г. М., Гриб А. І., Максимів В. М., Чорнобай О. С., Кондира С. І., Кулик Н. М., Дмитришин Г. М., Музя Н. М.
Завідувачами відділу працювали: Сасовер З. Т., Шиманська Г. І. і понад 25 років відділ очолює Гриб-Глушка А. І.
На відділі працюють високопрофесійні викладачі- музиканти. Неодноразово відділ завойовував першість на обласних та міських конкурсах. Серед випускників відділу є відомі музиканти, виконавці, педагоги, громадські діячі:
Володимир Балик (баян) – лауреат Всесоюзного і міжнародних конкурсів в м. Клінгенталі (Німеччина);
Валерій Ткачук (баян) – випускник Київської консерваторії, переможець міжнародного конкурсу в м. Клінгенталі (Німеччина);
відомий музикант і композитор Олександр Бурміцький (м. Київ);
дует братів Василя і Григорія Кухарчуків (баян) – лауреати Всеукраїнських конкурсів, студенти Одеської консерваторії;
Ігор Брухаль (цимбали) – лауреат-стипендіат конкурсу «Нові імена України» 1999 р. і гран-прі конкурсу «Срібний дзвін» 2006 р., м. Ужгород;
Олег Буярський – священик у Ватикані;
Сергій Семчишин – священик церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви, м. Тернопіль;
Роман Луговий (баян) – композитор, аранжувальник, м. Київ;
Михайло Калушка – лауреат Всеукраїнського конкурсу баяністів;
Олег Турчин (баян) – тернопільський музикант, випускник Львівської консерваторії;
Богдан Водяний – викладач Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка, доцент, кандидат мистецтвознавства.
Роман Брик (баян) – випускник Львівської консерваторії, в минулому викладач музичного училища ім. С. Крушельницької.
Багато випускників відділу продовжують навчання в середніх та вищих навчальних закладах, а також працюють у музичних закладах міста та області.
Сьогодні на відділі працюють такі колективи:
* оркестр українських народних інструментів (керівник Галішевський А. В.);
* ансамбль бандуристів (керівник Кулик Н. М.);
* ансамбль народної музики (керівник Брухаль Г. М.);
* ансамбль гітаристів (керівник Чорнобай О. С.);
* фольклорний ансамбль (керівник Музя Н. М.);
* ансамбль викладачів старовинної музики (керівник Галішевський А. В.).
Учні і викладачі відділу беруть участь у різноманітних конкурсах та концертах.
Серед переможців конкурсів:
Руслан Вненьк, VІ кл. (баян), клас викладача Дмитришин Г. М. – ІІ премія на ХІІ і ХІІІ Всеукраїнських конкурсах фестивалях «Провесінь», м. Кіровоград, ІІ премія на І Всеукраїнському конкурсі ім. А. Онуфрієнка, м. Дрогобич і на обласному конкурсі «Творчість юних» – І місце, м. Тернопіль; Сергій Зюбер (гітара), клас викладача Чорнобая О.С. – «Творчість юних»;
Катерина Лопушняк (гітара) – «Творчість юних»;
Сергій Лабо (гітара) продовжує навчання в США.
Надія Михайлівна Семчишин
Директор школи
Народилася 2 жовтня 1950 року в с. Колиндяни Чортківського району Тернопільської області. В 1967 році закінчила Колиндянську середню школу і паралельно Чортківську музичну школу по класу бандури.
У 1974 р. закінчила музично-педагогічний факультет Дрогобицького державного педагогічного інституту ім. І. Я. Франка.
З 1971 по 1992 роки працювала викладачем по класу бандури Червоноградської дитячої музичної школи Львівської області.
За період роботи виховала близько 150 учнів бандуристів, кращі випускники продовжили навчання в середньо- спеціальних та вищих музичних закладах і після закінчення працюють у різноманітних музичних закладах України та за її межами. Крім викладацької роботи, була керівником ансамблів бандуристів, мішаного хору, фольклорного ансамблю, а також постійною учасницею міського тріо бандуристок, солісткою естрадно-симфонічного оркестру. За плідну роботу була нагороджена багатьма дипломами та грамотами різних ступенів та рівнів. У 1992 році, разом із сім’єю, переїхала на постійне місце проживання в м. Тернопіль, де працювала викладачем по класу бандури, заввідділом народних інструментів, заступником директора по навчально-виховній роботі у Тернопільській музичній школі №1.
З 2001 року по даний час працює директором музичної школи. Протягом 20 років веде активну викладацьку і творчу роботу – була солісткою естрадно-симфонічного оркестру ПК «Березіль», учасницею міського тріо бандуристок, постійна учасниця вокального тріо музичної школи.
Протягом роботи Надії Михайлівни на посаді директора школи музична школа №1 за підсумками роботи є постійним переможцем серед музичних шкіл області. За високі здобутки в професійній роботі та керівництві школою Семчишин Н. М. неодноразово нагороджена почесними грамотами міської та обласної влади.
“Роки, роки, пливуть як вода, здається, ніби вчора я, випускниця Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької переступила поріг музичної школи №1.І вона стала для мене другим домом тому, що все свідоме трудове життя я провела в цих стінах. Згадую свої перші відкриті уроки, академконцерти, зауваження і допомогу своїх перших наставників Т.І. Шиманської та Н.П.Медведєвої. Педагогічний досвід прийшов з роками. Створила домровий оркестр, на базі якого був заснований оркестр українських народних інструментів, пізніше ансамбль домристів. Дуже плідними були 80-97 роки. За ці роки я випустила більше 50 учнів домристів. Як не згадати конкурси “Творчість юних”, репетиції, переживання, успіхи. Мої найкращі дві учениці Тамара Середницька і Ліля Чубко 7 років тримали призове І місце по області. Більше 30 років я очолюю відділ народних інструментів. Зараз тут нас чотирнадцять. Це дружній колектив професійних викладачів. У всіх конкурсах солістів і колективів завжди завойовуємо призові місця. З перших років роботи в школі я стала ведучою всіх заходів. Спочатку це були концерти в школі, пізніше обласні учнівські конкурси, а вже зовсім недавно – вечори “Від усієї душі”, про своїх колег, ювілеї. А згадати вечори-дозвілля, “капусники”, “українські вечорниці”, а виїзди в колгосп на збирання врожаю! Це були щасливі роки, вони були молоді, запальні. І зараз, майже, нічого не змінилось, я так само біжу на роботу в школу, в музичне училище, де багато років граю в оркестрі народних інструментів і щаслива з того, що доля дарує мені можливість працювати в чудовій, дружній родині музикантів, людей, які вміють працювати і відпочивати”.
З 1966 по 1983 рік і з 1989 по 1993 рік – заступник директора по навчально-виховній роботі Тернопільської ДМШ №1.
З 1983 по 1989 рік і з 1993 по 2004 рік – викладач по класу баяна і сопілки.
1977 р. — нагороджений Почесною Грамотою Міністерства культури СРСР та ЦК профспілки працівників культури за багаторічну сумлінну роботу та активну участь в громадському житті.
1980 р. — нагороджений Почесною Грамотою Міністерства культури СРСР та Українського Республіканського комітету працівників культури.
1975 р. – організовано жіночу хорову капелу на базі музичної школи №1 (керівник Рудакевич М. І.).
1977 р. – капела стала лауреатом першого Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості трудящих (велика золота медаль).
1980 р. — концерти в Молдовській РСР (Каушани), в Хмельницькій області та концерти дружби Тернополя та Слівена Болгарської республіки.
1979 р. – капелі присвоєно звання «Народна».
1982 р. – успішний виступ на творчому звіті майстрів мистецтв області в м. Києві. Подяка міністра культури УРСР.
1986 р. – квінтет сопілкарів став лауреатом республіканського огляду-конкурсу учнівських творчих колективів.
Народилася 21.05.1974 р. в с. Вільховець Бережанського району Тернопільської області.
З 1989-1993 рр. – навчалася в Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької по класу баяна у викладача О. П. Горбачової З 1993 р. – викладач по класу баяна та акордеона у ДМШ №1 м. Тернополя. У 1998 закінчила Івано-Франківський музично-педагогічний інститут Прикарпатського університету.
Учень класу викладача Г. М. Дмитришин Руслан Вненьк у 2007 та 2008 рр. нагороджений ІІ премією на ХІІ- ХІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Провесінь» (м. Кіровоград); І – у 2008 році на І Всеукраїнському конкурсі ім. Анатолія Онуфрієнка (м. Дрогобич); отримав І місце на обласному конкурсі «Творчість юних» 2008 р.
Народився 24 лютого 1940 року в с. Побук Сколівського району Львівської області. 1958-1962 рр. – навчання в Тернопільському музичному училищі.
1967-1972 рр. – Івано-Франківський педагогічний інститут (музично-педагогічний факультет).
Навчаючись в музичному училищі (1961-62 рр.), працював у Тернопільській ДМШ №1 (вчитель по класу баяна).
1962 р. після закінчення училища працював у Чортківській ДМШ.
З 1971 р. по сьогоднішній день працює в Тернопільській музичній школі №1 викладачем по класу баяна і керівником оркестру народних інструментів (1972-1993 рр.).
За період роботи у школі випустив багато здібних учнів, які закінчили середньо-спеціальні та вищі навчальні заклади.
Серед випускників є учні, які успішно виступали на різних конкурсах обласного та республіканського рівня.
Гордістю школи є відомий дует баяністів Григорія та Василя Кухарчуків, який успішно виступав на конкурсах різних рівнів.
Викладач по класу гітари.
Народилася в с. Ігуменів Калушського району Івано-Франківської області 24 квітня 1960 року.
1983 р. закінчила Харківський державний інститут культури. Працювала викладачем ДМШ м. Суми. З 2001 по 2006 рр. – головний спеціаліст управління культури ТМР. З 2006 року – викладач школи.
У 1978 році вступив у Тернопільську ДМШ №1. Під час навчання був переможцем міських та обласних конкурсів.
У 1984 році вступив у Тернопільське музичне училище ім. С. Крушельницької.
1991 рр. – служба в рядах збройних сил.
1991-1999 рр. – навчання у Рівненському інституті культури.
З 1993 року викладач баяна та акордеона ТДМШ №1.
За час роботи випустив ряд здібних випускників, які обрали своєю професією музику. Зокрема, Валерій Ткачук – лауреат міжнародних конкурсів, випускник Київської консерваторії; Роман Дашинський – випускник Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької.
У 1960 році вступила до Тернопільського державного музичного училища по класу баяна – викладач О. П. Горбачова, у 1964 році закінчила музичне училище і за направленням прийшла працювати в Тернопільську державну музичну школу №1, де і працює в даний час.
У 1968 році вступила на заочне відділення Івано-Франківського педагогічного інституту на музично-педагогічний факультет, який закінчила у 1973 році. За роки роботи в музичній школі випустила багато учнів, деякі з них вступили в музичні училища та вищі навчальні заклади. Багато років вела ансамбль баяністів-акордеоністів, а також оркестровий клас.
Викладач по класу домри.
Закінчила музичне училище ім. Лисенка в м. Полтава.
Після училища в 1954 році за направленням працювала в ТМШ №1 викладачем по класу домри.
35 років працювала у школі, на пенсію вийшла у 1989 році.
Викладач по класу бандури. Закінчила Тернопільське музичне училище в 1962 році, працювала завідувачем дитячого сектора в будинку культури «Будівельник». З 1966 по 1991 рр. – у музичній школі №1. Була учасницею жіночого хору, вокального тріо, дуету.
Випустила понад 30 учнів-бандуристів
Том’як Неоніла Володимирівна
Народилась на Чортківщині. Закінчила Чортківську музичну школу по класу бандури, викладач О. В. Шумилович У 1979 році закінчила Тернопільське музичне училище ім. С. Крушельницької.
Після закінчення училища за направленням працювала у Тернопільській обласній філармонії як солістка- інструменталістка ансамблю танцю «Надзбручанка». 1985 році працювала керівником фольклорного ансамблю в Палаці культури «Березіль», а в 1986 році – керівником вокального ансамблю і тріо бандуристів.
Учасниця фольклорного ансамблю «Ватрівчани».
З 1991 року і по сьогоднішній день працює викладачем по класу бандури в Тернопільській музичній школі №1. За роки роботи в школі брала активну участь у шкільних і міських культурно-мистецьких заходах. Учасниця тріо бандуристок і вокального тріо.
Серед кращих учнів, які обрали професію музиканта:
Ірина Кіц – музичний факультет Чортківського педагогічного училища;
Наталя Білоус – Тернопільське музичне училище;
Олена Кутрань – Тернопільське музичне училище;
Василина Теодозів – Тернопільський педагогічний університет, музичний факультет.
Закінчила Одеську музичну школу №3, музичне училище в м. Курськ (Росія).
З 1969 по 1971 рр. працювала в культурно-освітньому училищі м. Тульчин Вінницької області.
З 1971 по 2007 рр. працювала в Тернопільській музичній школі №1 викладачем по класу баяна, акордеона.
Понад 100 випускників навчалися у класі Н. І.Залюбовської:
Володимир Чоловічок – Одеська консерваторія;
Світлана Кучер – Вінницький музично-педагогічний факультет;
Тетяна Заворська – музичне училище м.Чернівці;
Василина Руда – Тернопільське музичне училище;
Маріана Потоцька – інститут культури м. Київ.
Народилася 1953 р. у м.Баришівка, Київська область.
Закінчила Київську музичну школу та музичне училище.
В 1975 р. прийшла на роботу в Тернопільську музичну школу №1.
Понад 10 років – керівник ансамблю бандуристок «Кобзарик», капели бандуристок Облспоживспілки, тріо бандуристок у складі Коваль Н., Петрук Н., Бендзак Н. Ансамбль займав перші місця на всіх оглядах. Тріо брало участь у всіх заходах міста і школи.
Кміть Н. Д. – постійний учасник оркестру народних інструментів.
Випустила понад 60 учнів. Більшість з них обрали своєю професією музику і здобули вищу та середню музичну освіти.
На всіх конкурсах учні займали перші місця: Ліля Бораковська, Оксана Спісак, Наталя Коваль, Юля Малко, Оля Гуглевич, Остап Ціж та інші.
Народився 3 червня 1958 року в с. Трибухівці Бучацького району Тернопільської області.
З 1976 по 1980 рр. навчався в Київському інституті культури.
З 1980 по 1989 рр. працював у Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької і за сумісництвом у Тернопільській музичній школі №1.
З 1989 р. на основній роботі у ТДМШ №1.
За час роботи у школі підготував переможців конкурсу:
1998 р. – Ігор Брухаль, лауреат-стипендіат конкурсу «Нові імена України»;
1999 р. – Олександр Григор, дипломант конкурсу «Нові імена України».
Керівник ансамблю народної музики «Тру-ля-ля», який постійно на обласних конкурсах займає призові місця.
Щороку учні займають призові місця на конкурсі «Творчість юних».
Народився 9 липня 1942 року в м. Почаїв Кременецького району Тернопільської області.
1959 р. вступив у Тернопільське музичне училище по класу бандури у клас викладача Г. Я. Серветник, із перервою у службі в армії закінчив його у 1966р. Вісім років працював викладачем у Зборівській музичній школі (клас бандури і гітари). Паралельно працював у різних музичних студіях і в музично-хоровому товаристві, де вів клас гітари.
З 1973 року і по сьогодні працює викладачем по класу гітари в ДМШ №1 м. Тернополя.
За цей час підготував і випустив більш ніж 70 учнів по класу гітари. Кращі з них брали участь у щорічних обласних конкурсах, конкурсі «Творчість юних», займали призові місця.
Багато з них вступили в вищі музичні заклади.
О. С. Чорнобай бере участь у творчих колективах викладачів музичної школи. Керує ансамблем гітаристів.
Галішевський Анатолій Володимирович
Викладач ДМШ №1 м. Тернополя по класу гітари, домри, художній керівник дитячого оркестру народних інструментів та керівник ансамблю старовинної музики викладачів школи. Народився в м. Бердичів Житомирської області 13 лютого 1962 року. Закінчив Житомирське музичне училище ім. В. Косенка (1982 р.) та Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка (1989 р.). У музичній школі працює з 1990 р.
Випускники його класу продовжують навчання в середніх та вищих музичних навчальних закладах України.
Оркестр народних інструментів є переможцем обласних оглядів, учасником шкільних та міських мистецьких заходів.
А. В. Галішевський активно концертує як виконавець.
Народилася 1981 р.
У 1996 р. закінчила Монастирську музичну школу.
З 1996 по 2000 рр. навчалася в Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької по класу бандури. Училище закінчила з відзнакою.
З 2000 по 2005 рр. навчалася у Тернопільському Національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. Отримала диплом магістра з відзнакою.
Трудову діяльність розпочала у 2005 році викладачем по класу бандури у Тернопільській музичній школі №1.
Керівник зразкового ансамблю бандуристів «Вишиванка», який є лауреатом міських та обласних конкурсів «Консонанс» та «Кобза».
Брала активну участь у багатьох конкурсах і фестивалях:
* 2003 р. – лауреат всеукраїнського конкурсу «Під срібний дзвін бандури» в м. Миколаєві (ІІІ премія);
* 2003 р. – лауреат міжнародного фестивалю «Байда» в м. Тернополі (ІІ премія);
* 2003 р. – Студент року Тернопільщини у номінації «За високі досягнення у мистецтві» (ІІІ премія);
* 2004 р. – лауреат міжнародного фестивалю «Балатон – Мистецтво – Молодість» (Угорщина, м. Балатонфюред);
У 2006-2007 рр. брала участь у всеукраїнському фестивалі лемківської культури (м. Монастириська).
У 2004 р. організувала сольний концерт лемківської пісні. Брала участь у концертній діяльності міста та області.
У 2007 році організувала авторський сольний концерт «На крилах мрій».
У 2008 році організувала сольний концерт-презентацію ансамблю бандуристів «Вишиванка» на присвоєння звання зразкового і у 2009 р. присвоєне дане звання.Гастролювала як солістка-бандуристка у Польщі, Угорщині, Словаччині та ін.
Викладач музичної школи з 2003 року. Освіта вища, керівник фольклорного ансамблю.
У репертуарі створеного колективу – духовні пісні, вокально-хореографічні композиції, обрядові театралізовані дійства, інсценізовані українські народні пісні, твори сучасних композиторів.
Фольклорний ансамбль – учасник багатьох масових дійств школи, міста Тернополя, серед яких творчі вечори Дарії Чубатої та Марти Чопик, Михайла Качалуби та поетів Тернопільщини. Колективу аплодували і в м. Кам’янці- Подільському і в м. Києві на сцені столичної національної філармонії.
Творча співпраця єднає фольклорний ансамбль із хором «Журавлик» із Кам’янця-Подільського, а також киянами – народним артистом України і поетом Григорієм Булатом та композитором Євгеном Пухлянком. У репертуарі колективу є також пісні Н. Музі, яка є автором музики і тексту понад 30 пісень. Фольклорний ансамбль – лауреат ІІІ, ІV та V Всеукраїнських конкурсів–фестивалів дитячої духовної пісні «О Мати Божа, о Райський цвіте».
Ящишин Ярослав Ілліч
Закінчив Львівську консерваторію ім. М. Лисенка. З 1966 по 1986 рр. працював директором школи і викладачем по класу баяну. Був керівником камерного оркестру, тріо бандуристів. Постійним акомпоніатором-баяністом творчих колективів в школі і місті. Серед його випускників: Олег Крамар – керівник вокальної студії “Шанс”, Олександр Дровалюк – викладач музичної школи, Михайло Мандзій – викладач Бучацької музичної школи, Василь Зарудний – директор будинку культури “Залізничник”
Шиманська Галина Іванівна
Ведучий викладач по класу баяна. Працювала з 1962 по 1995 рр. Була завідувачем відділу народних інструментів. Проводила відкриті показові уроки на обласних конференціях музичних шкіл. Її учні постійно були переможцями шкільних, міських і обласних конкурсів.
Випустила десятки учнів, кращі з них продовжують навчання і стали музикантами. Серед них – Олег Турчин, Роман Луговий, Юрій Мерва, Михайло Калушка.
Неодноразово нагороджена грамотами міського, обласного відділу Культури, грамотами Міністерства культури і медаллю “Ветеран праці”.
Россоха Неля Олександрівна
Викладач по класу баяна. Працювала в школі з 1964 року по 1991 рік. Була учасницею оркестру народних інструментів.Випустила багато випускників. Кращим учнем був сучасний музикант-композитор Олександр Бурміцький.
Юхно Ірина Мар’янівна
Закінчила Тернопільське музичне училище імені Соломії Крушельницької. З 1974 року по 2006 рік працювала в музичній школі викладачем по класу баяну. Була учасницею жіночого хору, оркестру народних інструментів. Випустила понад 30 учнів.
ВІДДІЛ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Відділ відкритий з часу заснування школи (1929р.) Сьогодні працюють такі класи: баяну, акордеону, бандури, цимбалів, сопілки, гітари та домри. Він розширюється і на даний час на відділі працює 17 викладачів: Чорнобай О.С., Глушка А.І., Галішевський А.В., Брухаль Г.М., Кміть Н.Д., Семчишин Н.М., Том’як Н.В., Дровалюк О.В., Кондира С.І., Кулик Н.М., Дмитришин Г.М., Новіцька Н.С., Кормило М.М., Мидло Н.В., Федорчак І.В., Тимків А.Р., Музя Н.М.
На заслуженому відпочинку ветерани відділу: Шиманська Г.І., Медведєва Н.П., Рудакевич М.І., Ромашкіна Г.І., Юхно І.М., Залюбовська Н.І., Максимів В.М., Попенко С.В.
Понад 30 років його очолювала Глушка Г.І. З 2013р. завідувачем є Кондира С.І.
На відділі працюють високопрофесійні викладачі, двоє з них мають мистецькі звання: Галішевський А.В.- засл. діяч мистецтв України та Кулик Н.М. – засл. працівник культури України.
Кожного року учні народного відділу завойовують першість на Всеукраїнських, Обласних та Міських конкурсах. Ми гордимося нашими неодноразовими лауреатами:
– Смолярова Надія (цимбали)
– Рудакевич Софія (бандура)
– Шевченко Ірина (бандура)
– Тетеря Дмитро (гітара)
– Томащук Валентина (гітара)
– Слотюк Антон (баян)
Серед випускників народного відділу є відомі музиканти, виконавці, педагоги, громадські діячі:
– Володимир Балик (баян) – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів
– Валерій Ткачук (баян) – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів
– Олександр Бурміцький – відомий композитор, музикант
– дует братів Василя та Григорія Кухарчуків (баян), лауреатів Всеукраїнських конкурсів
– Ігор Брухаль – лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, засл. артист України
– Роман Луговий – композитор, аранжувальник (м.Київ)
– Олег Турчин (баян) – музикант, випускник Львівської музичної академії
– Богдан Водяний – кандидат мистецтвознавства, доцент Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка
– Руслан Вненьк (баян) – лауреат Всеукраїнських конкурсів, студент Київської музичної академії ім. П.І. Чайковського
– Юрій Присяжний (гітара) – неодноразовий лауреат обласних конкурсів, студент Львівської музичної академії ім. М. Лисенка.
Багато наших випускників продовжують навчання в середніх та вищих навчальних закладах, а також працюють в музичних коледжах та вузах.
Зараз на відділі працюють такі творчі колективи:
– оркестр народних інструментів (кер. Галішевський А.В.)
– зразковий ансамбль бандуристів «Вишиванка» (кер. Кормило М.М.)
– ансамбль народної музики (кер. Брухаль Г.М.)
– ансамбль гітаристів (кер. Чорнобай О.С.)
– фольклорний ансамбль (кер. Музя Н.М.)
Колективи та учні народного відділу беруть активну участь в концертному житті школи та міста.
Останні роки наш відділ поповнила кагорта молодих, талановитих викладачів: це Кормило М.М., Новіцька Н.С., Мидло Н.В., Федорчак І.В., які є нашими випускниками.